3 Ağustos 2011

Limni Gölü-Gümüşhane (Temmuz 2011)

Resimlerini internette gördüğüm Limni Gölü'ne yayla dönüşünde gitmeye karar verdik.Limni Gölü,Torul ilçesi Zigana Köyü Saronay Yaylasında.İstikameti Kadırga Yaylası-Zigana Kayak Tesisleri-Limni Gölü olarak belirledik.Trabzon'dan yol tarifi ise Zigana Tüneli'ne girmeden Kadırga sapağından yukarı tırmanın.Kayak tesislerine gelince Limni Gölü (7 km) tabelası var oradan saptığınızda direkt olarak göle gidersiniz.(eğer tabelayı göremezseniz esnafa sorun boşuna yol gitmeyin)


(Zigana kayak merkezinin olduğu yer.Binaların arkasındaki yoldan gidiyoruz.)
7 km lik toprak yoldan sonra göle vardık.O gün havanın güzel olması bizim için şans oldu.O hafta boyunca yağmurla mücadele etmiştik.
Limni Gölü bana çizgi filmlerde çölde susuzlukta serap görülen yerleri anımsattı.Gölün doğal güzelliği süper.Tablo da çizilmiş manzara gibi.
Kalabalık olmayışı da kafa dinlemeye bire bir.Bizden başka 10 kişi vardı.
Göl çevresinde çardaklar ve çocuklar için oyun parkı da mevcut.Eğer mangal yapmaya üşenirseniz tesislerin içinde ızgara tarzı yiyecekler de var...
Resimler de ayrı bir güzel ama gidip o doğayı,güzelliği görmeniz lazım.Çok etkileyici bir doğal güzelliğe sahip...Not:Resimlere tıkladığınızda orijinal boyutunda görebilirsiniz...